Kaj se dogaja na fakulteti

6. tradicionalno online srečanje diplomantov DOBA Fakultete in Višje strokovne šole DOBA

Alumni klub DOBA že nekaj let uresničuje svoje poslanstvo in diplomante spodbuja k pozitivnim spremembam v družbi ter omogoča strokovno in osebno rast. Vabimo vas na tradicionalno srečanje diplomantov Dobe, kjer boste tudi letos deležni vrhunskega strokovnega predavanja in medsebojnega druženja.

Dogodek bo potekal v sredo, 7. septembra, ob 17.00 v prostorih Gospodarske zbornice Slovenije, Dimičeva ulica 14.

Program srečanja

16.45 - 17.00 Sprejem

jasna11POZDRAVNI GOVOR / WELLCOME SPEECH

Jasna Dominko Baloh, prof., direktorica DOBA Fakulteta Maribor

rasto11Predavanje: TEHNOLOŠKE SPREMEMBE, GLOBALIZACIJA IN DRUŽBA
Prof. dr. Rasto Ovin, dekan DOBA Fakulteta

Izhajamo iz dejstva, da je globalizacija posledica naravnega človekovega prizadevanja za izboljšanje življenja – razvoja tehnologije. Predstavili bomo preproste in kompleksne metode merjenja globalizacije. Nato bomo obravnavali dejavnike vpliva globalizacije na nacionalno ekonomsko politiko in njeno izbiro pri ugotavljanju učinkov globalizacije na domače gospodarstvo in družbo. Zaključili bomo s predstavitvijo področij, ki zahtevajo globalno ekonomsko politiko.

logo11USTANOVITEV ALUMNI KLUBA SLOVENIJA

hrana11DRUŽENJE OB PRIGRIZKU

Dogodek bomo zaključili ob 19.00.