DOBA znanja

Objavljeno v: Webinarji

dr. Rasto Ovin: Gospodarska gibanja in mladi na trgu dela v Sloveniji

13. marec 2018

Slovenija ima eno najvišjih gospodarskih rasti v EU, skoraj dvakrat višjo od povprečja, tudi napovedi so odlične. Kaj se dogaja, zakaj tako visoka rast? Je pa Slovenija po izbruhu gospodarske krize okrevala veliko počasneje kot večina drugih držav EU, šele lani je realno dosegla predkrizno raven. Zakaj tako počasno okrevanje, zakaj izgubljeno desetletje? V zadnjih letih se v visoko šolstvo vpisuje že okoli 50% generacije mladih. Kakšen je lahko odgovor visokega šolstva? Pri katerih kompetencah nastaja primanjkljaj oziroma vrzel in kako ju preseči?

Predavatelj: dr. Rasto Ovin
Moderatorka: Janja Koren (RTV Slovenija)

Dr. Rasta Ovina večina pozna kot dolgoletnega profesorja Ekonomsko-poslovne fakultete Univerze v Mariboru, katere dekan je bil med letoma 2003 in 2007. Od oktobra leta 2014 je dekan DOBA Fakultete, fakultete s kar dvema mednarodnima akreditacijama online študija, kjer je nosilec predmetov področja makroekonomije.