DOBA znanja

Objavljeno v: Webinarji

Naša prihodnost v luči gospodarskih trendov, izzivov in potencialov

25. marec 2024

Profesor Ovin bo uvodoma na kratko predstavil trenutne gospodarske razmere v Sloveniji. V nadaljevanju se bo osredotočil na panogo, ki že in bo v bližnji prihodnosti še močneje vplivala na mednarodno konkurenčnost držav. Področje energije močno zaposluje vlade in to tako zaradi omejenih virov in negotovosti pri njihovi dobavi kot tudi zaradi globalno sprejetega cilja zmanjšanje izpustov CO. Na tem področju se srečujemo z vrsto izzivov, od katerih so najbolj tvegani tisti, na katere nimamo vpliva.

O predavatelju: Prof. dr. Rasto Ovin je priznan slovenski ekonomist. Od leta 2014 do 2023 je bil dekan DOBA Fakultete, kjer še vedno predava. Kot gostujoči profesor predava tudi na mnogih tujih univerzah. Pogosto komentira gospodarska gibanja na radiu in na televiziji, pojavlja pa se tudi kot kolumnist Večera in Financ.

Svoje znanje o gospodarstvu je dokazoval tudi izven akademskega področja, opravljal je funkcijo člana Strateškega sveta večih vlad RS, namestnika predsednika Fiskalnega sveta RS in namestnika predsednika Nadzornega sveta Nove Ljubljanske banke.

DOBA Fakulteta kot sodobna in moderna fakulteta, prejemnica mnogih nagrad na področju inovativnosti in izobraževanja, širi znanje in tako izpolnjuje svoje poslanstvo. Letno organiziramo več kot 20 brezplačnih izobraževalnih dogodkov.