DOBA znanja

Objavljeno v: Webinarji

dr. Marina Letonja: Podjetniški uspeh ali neuspeh – kaj mu botruje?

13. februar 2019

Uresničevanje ideje v življenju je težka naloga - je kot da bi rojevali otroka, je velika odgovornost. Star pregovor pravi: “Če bi bilo lahko – bi vsakdo to naredil.“ Je za uspešen ali neuspešen podjetniški podvig potrebno trdo delo, prepričanost v poslovno idejo, talent ali sreča? Predavateljica je predstavila 12 dejavnikov, ki pripomorejo k uspešnemu udejanjanju dobre ideje v praksi in botrujejo k uspehu podjetja. Skozi webinar bo opredelila tudi lastnosti, ki bi jih naj imel uspešen podjetnik v 21. stoletju in se na koncu dotaknila in predstavila nekaj primerov zelo uspešnih in nekaj manj uspešnih podjetniških podvigov ter zakaj so te podjetniške zgodbe uspešne ali neuspešne.

Predavateljica: doc. dr. Marina Letonja

Magistrirala je iz ekonomskih znanosti s področja računovodstva in doktorirala iz podjetništva (družinsko podjetništvo) ter inovacijskega managementa. Ima dolgoletne izkušnje kot raziskovalka – svetovalka za področje podjetništva. Podjetniško znanje si je nabirala na številnih usposabljanjih  doma in v tujini (ZDA, Velika Britanija in Nemčija). Na DOBA Fakulteti je docentka za podjetništvo in vodja mednarodnega sodelovanja ter nosilka predmetov Družinsko podjetništvo, Podjetništvo in kultura podjetja, Poslovna prognostika in strategija trajnostnega razvoja. Mentorirala je nastajanje preko 700 poslovnih načrtov.