DOBA znanja

Objavljeno v: Webinarji

Revitalizacija mestnih jeder z ljudmi in za ljudi

25. marec 2024

Čeprav mestna jedra tradicionalno veljajo za priljubljene točke zbiranja, se trendi obiskovanja zaradi rasti spletnega nakupovanja in obiskovanja nakupovalnih centrov na obrobju spreminjajo, kar pa mestna središča pušča zapuščena in manj živahna. Za večino slovenskih mest je revitalizacija mestnih jeder ključnega pomena. Čeprav celovita prenova urbanega središča, ki pogosto zahteva obsežne investicije, predstavlja izziv zlasti za manjše kraje z omejenimi proračuni, obstajajo tudi učinkovite rešitve. Na webinarju boste spoznali hitro izvedljive in nizkoproračunske ukrepe, ki lahko pomembno prispevajo k oživljanju mestnih jeder.

O predavatelju: Doc. dr. Aidan Cerar je sociolog, ki ukvarja s trajnostnim urbanim razvojem, skupnostnimi in prostorskimi praksami ter trajnostno mobilnostjo. Sodeluje tudi v raziskavah ter predava na univerzah v Sloveniji in tujini.

Je eden izmed soustanoviteljev Knjižnice REČI, socialne inovacije, soavtor Celostne prometne strategije Mestne občine Ljubljana in član društva za prostorska vprašanja Maja Farol. Na DOBA Fakulteti sodeluje v programu Menedžment pametnih mest pri predmetih Komuniciranje, participacija in vključenost deležnikov pri vodenju pametnih mest, Integrativni trajnostni razvoj in prostorsko načrtovanje ter Aplikativna urbana sociologija.

DOBA Fakulteta kot sodobna in moderna fakulteta, prejemnica mnogih nagrad na področju inovativnosti in izobraževanja, širi znanje in tako izpolnjuje svoje poslanstvo. Letno organiziramo več kot 20 brezplačnih izobraževalnih dogodkov.