06. april 2018

Mednarodni virtualni timi kot odskočna deska za priložnosti na trgu dela

Študenti online študija DOBA Fakultete razvijajo najbolj iskane kompetence s sodelovanjem v mednarodnih virtualnih timih.

Pri predmetu Jezik stroke in evropska dimenzija so študenti online študija DOBA Fakultete sodelovali s študenti iz NHL Stenden University of Applied Sciences v virtualnem projektu. Mednarodne time so sestavljali študenti iz različnih držav (Nizozemska, Nemčija, Nepal, Turčija, Madžarska, Hrvaška, Srbija,…). V virtualnem timu s pomočjo sodobnih komunikacijskih orodij so študenti reševali študije primerov na temo medkulturnih razlik ter na temo virtualne realnosti. Timske rešitve so na koncu predstavili ter diskutirali o novih spoznanjih.

Študenti online študija so zelo pohvalili mednarodno izkušnjo dela v virtualnem timu ter prepoznali vrednost za delo v prihodnje.

“Izobraževanje ni učenje dejstev, temveč priprava uma na razmišljanje”
“Education is not the learning of facts, but training the mind to think’’