Potrebna oprema za online študij

Uveljavljen, preizkušen in edini mednarodno akreditiran online študij v Sloveniji

Potrebna oprema za online študij

Da boste lahko nemoteno študirali online, smo vam pripravili seznam strojne in programske opreme.

Strojna oprema

• Sodoben in dovolj zmogljiv osebni ali prenosni računalnik (minimalne zahteve: po možnosti ne starejši kot štiri leta, procesor Intel i3 - 8. generacije, pomnilnik 4 GB).
  • Slušalke z mikrofonom (priporočljivo slušalke na USB-priklop).
  • Gibljiva spletna kamera (zunanja, USB).
  • Dostop do interneta (stabilna širokopasovna povezava s hitrostjo najmanj 10/5 Mbps).

Programska oprema

• Operacijski sistem: posodobljen operacijski sistem Windows 10, Windows 11 ali Mac OS.
  • Spletni brskalnik: posodobljeni MS Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome ali Apple Safari.
  • Java, Flash Player, pregledovalnik PDF-dokumentov.
  • Opozorilo: Windows 7, 8, 8.1 in brskalnik Internet Explorer niso več podprti.

Za študij se priporoča uporaba zasebnih računalnikov. Večina službenih računalnikov ima zaradi varnostnih politik podjetij omejitve za uporabnike. Te omejitve lahko otežujejo študij, v obliki težav pri nameščanju programov ali zaganjanju aplikacij s polnimi pooblastili.

Mobilna aplikacija Blackboard Mobile learn

Od leta 2012 lahko študenti DOBA Fakultete prvi v Sloveniji študirajo tudi mobilno. Do virtualnega učnega okolja Blackboard boste lahko dostopali tudi preko posebne mobilne aplikacije Blackboard Mobile learn na svojih tablicah in pametnih telefonih. Aplikacija omogoča dostop do najpomembnejših izobraževalnih vsebin praktično kjerkoli in kadarkoli. Preko tablic in pametnih telefonov je sicer možen dostop do učnega okolja Blackboard, vendar zgolj za vpogled in spremljanje vsebin, nikakor pa to ne zadošča za aktiven in učinkovit študij.

Zbirka Office 365 za e-pošto, sodelovanje in komunikacijo

Študentom in visokošolskim učiteljem je na voljo online zbirka orodij Office 365 (Education A1), ki vključuje e-poštni predal velikosti 50 GB, dostop do orodja SharePoint in hipno komunikacijo z orodjem Microsoft Teams.

Bojana Mihelač,

diplomantka marketinga
Tako živega in v prakso naravnanega študija doslej nisem poznala. Zaposlena sem na področju marketinga in vsak novi predmet je pomenil novo vsebino, nova znanja in kompetence za vsakdanje delo.

Bojana Mihelač,

diplomantka marketinga