Kaj se dogaja na fakulteti

Okrogla miza *digitalizacija*zaposleni*kompetence*razvoj*

• Kako lahko digitalizacija poveča učinkovitost in uspešnost podjetij?
  • Ali pomanjkanje pravih znanj in spretnosti ovira digitalno preobrazbo podjetij?
  • Digitalna prihodnost podjetij in dela: katere veščine bodo potrebne in kako pripraviti  zaposlene?
  • Kaj je že in kaj je še potrebno storiti, da se podjetja uveljavljajo tudi kot prostor nenehnega učenja in prilagajanja spremembam ?
  • Kolikšen je razkorak med potrebami in ponudbo kadra?
  • Kako pridobit ustrezen kader?
  • Ali imajo podjejta strategijo na področju vseživljenjskega izobraževanja?
  • Ali ima gospodarstvo dovolj velik vpliv na oblikovanje študijskih programov in definiranju kompetenc in učnih izidov?

To so vprašanja na katere bodo iskali odgovore in predstavili primere dobrih praks izvrstni strokovnjaki na okrogli mizi

v petek, 6. septembra 2019, ob 10. uri
na DOBA Fakulteti, Prešernova 1, Maribor

Okroglo mizo, ki jo bo vodila Jasna Dominko Baloh, direktorica DOBA Fakultete bodo soustvarjali:

• dr. Emilija Stojmenova Duh, vodja Digitalnega inovacijskega stičišča Slovenije
  • Iztok Renčelj,  direktor Področja prodaje in razvoja informacijskih storitev pri Pošti Slovenije
  • mag. Vlasta Stojak, pomočnica direktorja za kadrovsko področje TALUM d.d. Kidričevo
  • mag. Uroš Stropnik, direktor za Splošne zadeve Unior d.d.

Znanje je danes ključni vzvod za generiranje konkurenčnosti tako na nivoju gospodarskih družb, lokalnih skupnosti kot vsakega posameznika. V ustvarjanju ugodnega okolja in pogojev za izobraževanje pomembno vlogo igrajo tako podjetja, izobraževalne ustanove, mediji, politika ter managerji, ki se zavedajo pomena znanja in spretnosti za prebojne rešitve.
Motiviranje in omogočanje stalnega izobraževanja za nadgrajevaje obstoječih kompetenc na vseh področjih, še posebej na področju digitalizacije, je odločilna naložba v agilnih podjetjih. Tega se že zavedajo v mnogih podjetjih.