Kaj se dogaja na fakulteti

Okrogla miza TRENDI SPREMINJAJOČIH KOMPETENC V TURIZMU

Slovenija je že postala prepoznavna turistična destinacija. Podiramo rekorde, a imamo tudi  nekaj težav. Vse kaže, da se bo dinamika povečevanja turistov v Sloveniji, tako kot v svetu, nadaljevala tudi v prihodnjih letih. Tega se moramo veseliti in se na to pripraviti, saj turistov ni nikoli preveč.

Kje so naši skriti potenciali in kako se bomo lotili izzivov, je zapisano v Strategiji trajnostne rasti slovenskega turizma 2017-2021. Ključne poudarke strategije bo predstavil osrednji gost okrogle mize minister za gospodarski razvoj in tehnologijo gospod Zdravko Počivalšek.

V nadaljevanju bodo strokovnjaki razmišljali o tem ali je v Sloveniji preveč ali premalo turistov in kako se pripraviti na njihove prihode?

Namen okrogle mize je spodbuditi razpravo o skrbi za zaposlene in o razvoju  kadrov v turizmu – katera znanja in kompetence potrebujemo v turizmu in kje so razlogi, da imamo kadrov premalo. Izmenjali bomo tudi izkušnje o strateškem in operativnem upravljanju destinacij in o pomenu učinkovitega menedžmenta na področju turizma.

Okroglo mizo bodo soustvarjali:

• Zdravko Počivalšek, minister, Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo;
  • Urška Marentič, namestnica direktorja, Center RS za poklicno izobraževanje
  • Gregor Jamnik, direktor, Hotel Slon Ljubljana;
  • Doris Urbančič Windisch, direktorica, Zavod za turizem Maribor;
  • dr. Andrej Raspor, visokošolski učitelj, DOBA Fakulteta Maribor.

Okroglo mizo bo vodila Jasna Dominko Baloh, direktorica DOBA Fakultete.