Kaj se dogaja na fakulteti

Predavanje in okrogla miza z uglednimi strokovnjaki in politiki o izzivih managementa

Inovativnost je danes ključni vzvod za generiranje konkurenčnosti tako na nivoju gospodarskih družb, lokalnih skupnosti kot vsakega posameznika. Prav s povezovanjem, sodelovanjem lahko pridobimo različne vpoglede o tem kako reševati probleme, tako pa tudi lažje in hitreje pridemo do inovativnih rešitev.

Predstavljeni  bodo pogledi predstavnikov različnih deležnikov od gospodarstva, politike, združenj in visokega šolstva o pomenu in soodgovornosti pri ustvarjanju  ugodnega okolja in pogojev za razcvet inovativnosti. Pri tem imajo pomembno  vlogo tako managerji, politika, izobraževalne ustanove, znanost, kultura in drzni posamezniki, ki si upajo pogledati preko meja poznanega.

Z organizacijo dogodka se DOBA Fakulteta kot odgovorna visokošolska ustanova pridružuje prizadevanjem za  krepitev zavedanja o nujnosti sodelovanja in povezovanja. Predstaviti želimo dobre prakse in poudariti  soodvisnost vseh, da bi živeli bolje.

Potek dogodka
11.00 Osrednje predavanje evropske komisarke, Violete Bulc
V nadaljevanju okrogla miza z vabljenimi gosti:
•    Violeta Bulc, evropska komisarka
•    Saša Arsenovič, župan mestne občine Maribor
•    Saša Mrak,  izvršna direktorica Združenja Manager
•    Gorazd Bende, direktor Zavoda PPC Tezno
Okroglo mizo bo vodila Jasna Dominko Baloh, direktorica DOBA Fakultete, Večerova gospodarstvenica Štajerske 2018.

Po okrogli mizi bo sledila razprava, h kateri ste vabljeni vsi udeleženci.

Partnerja dogodka: Združenje Manager in Štajerska gospodarska zbornica

Dogodek lahko spremljate online