Kaj se dogaja na fakulteti

Umetna inteligenca v visokošolskem izobraževanju: Bomo izkoristili moč tehnologije za izboljšanje učenja in poučevanja?

V času, ko je umetna inteligenca vse bolj prisotna je pomembno, da poznamo njene potenciale in prepoznamo izzive pri vsakdanjem življenju in delu kot tudi na področju izobraževanja. Na posvetu, ki je namenjen strokovnjakom, akademikom, učiteljem in drugim deležnikom na področju visokošolskega izobraževanja bomo na plenarnih predavanjih predstavili pomen in vpliv umetne inteligenca na življenje, delo in učenje ter opredelili prednosti in izzive uporabe umetne inteligence v izobraževanju.

Soočili bomo različne poglede in izkušnje, vsi udeleženci bodo povabljeni k aktivnemu sodelovanju in sooblikovanju izhodišč in predlogov za učinkovito uporabo umetne inteligence in razvoj izobraževanja v skladu s tehnološkim napredkom. Razprava bo zajela tudi druge ravni izobraževanja.

PROGRAM ONLINE POSVETA

10.00 – 10.10 Uvodni pozdrav

Plenarna predavanja

• Priložnosti in izzivi umetne inteligence, Marko Grobelnik, Inštitut Jožef Štefan