Kaj se dogaja na fakulteti

Webinar profesorice DOBA Fakultete o strateških pristopih za čim hitrejše premagovanje krize

V zadnjih mesecih so omrežja preplavili članki in webinarji o tem, kako čim hitreje priti iz krize. Mnogi žal ponujajo stare recepte v novi preobleki, medtem ko je situacija polna izzivov, še zlasti na medpodjetniških in storitvenih trgih. Podjetja so se sicer urno podala po poteh digitalizacije, vendar poslovanje večine ostaja kljub temu na veliki preizkušnji.

Poslovno leto 2020 bo treba predvsem preživeti, hkrati pa dobro razmisliti o čimprejšnji uvedbi novih poslovnih modelov, ki bodo bolj trajnostno naravnani in usmerjeni h kupcu. Zdaj je torej čas za agilno učenje, uvedbo strateških izboljšav in čim bolj učinkovito implementacijo zastavljenih ciljev. Zelo pomembno je tudi opredeliti, kako bomo sploh merili uspeh podjetja v bodoče.

Tokrat vas DOBA Fakulteta vabi na brezplačen webinar, na katerem vam bo visokošolska učiteljica dr. Amadea Dobovišek razkrila strateške pristope za premagovanje krize: zakaj se izplača vlaganje v večjo učinkovitost, kako ohraniti produktivnost zaposlenih, kako pridobiti nove kupce, spodbujati prodajne aktivnosti ...

Udeleženci boste:

• razumeli, zakaj je učinkovitost poslovanja in ohranjanje produktivnosti zaposlenih bistvenega pomena za preživetje podjetij
  • znali bolje pristopiti k načrtovanju novih poslovnih modelov, ki postavljajo kupca na prvo mesto
  • znali opredeliti, katere prodajne aktivnosti so lahko vir vrednosti v poslovnih modelih
  • razumeli, zakaj je treba dolgoročno zaščititi odnos s kupci in se temeljito posvetiti vsaki interakciji z njimi
  • sposobni oblikovati mehanizme, ki bodo omogočali čim bolj učinkovito uresničevanje novih strategij in poslovnih modelov

Udeležba na webinarju je brezplačna, potrebujete le računalnik z dostopom do interneta in zvočnik. Spremljate ga lahko tudi preko telefona

O predavatelju

Dr. Amadea Dobovišek je ustanoviteljica in direktorica svetovalnega podjetja Publi Una d.o.o. V 20 letih je sodelovala z več kot 50 podjetji različnih dejavnosti, pogosto skupaj s tujimi uglednimi strokovnjaki. Leta 2005 je prejela nagrado Feniks za najboljši svetovalni projekt leta (Terme Maribor), leta 2008 pa za projekt posebne kakovosti za podjetje Trimo.

Na IEDC-Poslovni šoli Bled je končala študij MBA in magisterij, doktorirala je na Univerzi Ljubljana pod mentorstvom prof. dr. Philipa Stilesa iz University of Cambridge.

Je avtorica knjig Učinkovita implementacija tržnih strategij in Strateško vodenje prodaje ter številnih člankov, kolumen in intervjujev o delovanju učinkovitih managerskih praks. Na DOBA Fakulteti je nosilka predmetov Strateški marketing in Strateško načrtovanje v turističnih podjetjih in organizacijah in njihovo upravljanje.