15. marec 2021

Dekan DOBA Fakultete in magister DOBA Fakultete s prispevkoma na konferenci IRDO

10. in 11. junija bo virtualno in v živo potekala 16. IRDO mednarodna znanstveno-poslovna konferenca z naslovom »Družbena odgovornost in izzivi časa 2021: Pasti in priložnosti digitalizacije za trajnostno prihodnost«. Za nastop na njej sta bila sprejeta dva prispevka članov DOBA Fakultete.

Dekan DOBA Fakultete prof. dr. Rasto Ovin bo predstavil prispevek z naslovom »Applied theory of markets challenge and sustainability”. Članek opozarja na zanemarjene nove oblike pojavov trgov, zaradi katerih se večajo stroški ekonomske politike.

Diplomant septembrske 2020 generacije podiplomskega magistrskega študija DOBA Fakultete Borut Sterger, mag. pa bo predstavil prispevek “BIM kot del digitalne transformacije pametnega mesta«. V članku avtor predstavi rezultate raziskave, v kateri je analiziral pripravljenost realne politike v občinskih upravah slovenskih občin za uporabo BIM-tehnologije modeliranja informacij.