05. november 2021

Diskusijski webinar o smiselnosti uporabe videoposnetkov pri predmetih na DOBA Fakulteti

Visokošolski učitelji in učiteljice DOBA Fakultete bodo tudi v tem študijskem letu v svoje predmete uvajali pedagoške inovacije in dobre prakse.

Konec novembra se bodo zato udeležili Diskusijskega webinarja o smiselnosti uporabe videoposnetkov pri študijskih predmetih. Skupaj bodo nagovorili izzive pravilnega umeščanja kratkih videoposnetkov ter odgovorili na vprašanja:

• zakaj sploh uporabiti videoposnetek pri predmetu;
  • kdaj je smiselno uporabiti videoposnetek, kaj je bistveno pri pripravi;
  • kdaj posneti lasten avtorski videoposnetek oziroma ali raje vključiti že obstoječi videoposnetek;
  • kdaj bo videoposnetek koristen za doseganje ciljev pri predmetu;
  • kako določiti količino in primerno dolžino videoposnetkov;
  • kako motivirati študente k uporabi videoposnetka.

Izmenjali bodo tudi svoje izkušnje in dileme. Dogodek bosta moderirali vodja programov mag. Vesna Kolenc Potočnik in visokošolska učiteljica mag. Vesna Lešnik Štefotič.