Predavanje Rasta Ovina
21. marec 2018

DOBA Fakulteta partner Scientiofic EMAN 2018 Conference

Dekan fakultete, ki jo odlikujeta kar dve mednarodni akreditaciji online študija, prof. dr. Rasto Ovin bo imel na konferenci uvodno vabljeno predavanje na temo 'Internationalization Gap and Ethics at Slovenian Universities'.

Na »Second International Scientiofic EMAN 2018 Conference – ' Economics and Management – How to Cope with Disrupted Times« v Ljubljani, katere partner je tudi DOBA Fakulteta, bo imel dekan fakultete prof. dr. Rasto Ovin uvodno vabljeno predavanje na temo 'Internationalization Gap and Ethics at Slovenian Universities'. V prispevku, ki ga je pripravil v soavtorstvu s študentko doktorskega študija Nove Univerze v Novi Gorici Moniko Malgaj, avtorja izpostavljata neodgovorjena vprašanja delovanja profesorjev na slovenskih univerzah. Na eni strani iščemo profesorji socialno varnost in prednosti zaposlitve na javnih univerzah, po drugi strani pa univerza nima formalno določenega vpliva na samostojno nastopanje profesorjev izven univerze. Avtorja predlagata rešitve, ki se uporabljajo v tujini in so poznane tudi v Sloveniji, a ne uspemo zbrati dovolj politične volje za normalizacijo delovanja univerze na tem področju.