16. februar 2024

Erasmus+ projekt Leaders of the green economy – profesorji in študenti DOBA Fakultete na zaključnem dogodku projekta v Skopju, RS Makedonija

Študentje in profesorji z DOBA Fakultete Maribor, Ekonomske fakultete Rijeka (Hrvaška), Univerze Ruse Angel Kanchev (Bolgarija) in UACS Skopje so se združili na zaključnem dogodku projekta Leaders of the Green Economy v Skopju!

Naši študentje - Iris Dvoršak, Samo Temlin Kranjec, Lana Maloseja in Laura Bilokapić - so se na Boot Campu povezali v mednarodne ekipe in reševali izzive podjetja Tikveš iz Kavadarcev, ki že od leta 1885 simbolizira izjemno proizvodnjo vina in je največja ter največkrat nagrajena vinarija v Jugovzhodni Evropi.

Na zaključni konferenci so predstavili svoje inovativne poglede in predloge za krožno ekonomijo ter zeleni prehod v tem podjetju. Profesorici dr. Marina Letonja in dr. Karolina Babič sta na konferenci delili uvide iz projekta, ter razpravljali o strategijah krožne ekonomije in trajnostnih prehodih v podjetjih.