06. oktober 2023

Finpower projekt: Ozaveščanje žensk o trajnostni finančni pismenosti preko mikro učenja

Projekt FINPOWER - 'Ozaveščanje žensk o trajnostni finančni pismenosti preko mikro učenja' (FINPOWER – “Empowering women in sustainable finance through micro learning”), ki ga sofinancira program Erasmus+ Evropske unije je prešel v zaključek drugega vsebinskega delovnega sklopa aktivnosti, ki ga je koordinirala DOBA Fakulteta.

V tem delovnem sklopu smo razvili učne načrte (curriculum) in kartice veščin (skill cards) za 6 modulov finančne pismenosti:

• uvod v finančno opismenjevanje,
  • dohodki,
  • potrošnja,
  • varčevanje,
  • zadolževanje,
  • zaščita/varnost.

Učni načrti vključujejo pomembne usmeritve s cilji, vsebinami in učnimi metodami za ozaveščanje žensk o trajnostni finančni pismenosti preko mikro učenja. Kartica veščin za posamezni modul vključuje nabor veščin, ki jih morajo pridobiti ženske, da postanejo finančno pismene.

Na delovnem sestanku v Portu, dne 12.9. in 13.9.2023 smo partnerji projekta vsebine učnih načrtov in kartic veščin vsebinsko pregledali in dopolnili ter definirali karakteristike, ki jih mora imeti finančna akademija, ki bo glavni rezultat projekta Finpower.