01. marec 2023

FINPOWER sestanek na DOBA Fakulteti: Analiza finančne pismenosti žensk

Doba Fakulteta je 21. in 22. februarja organizirala sestanek v okviru projekta FINPOWER, v katerem Doba sodeluje v vlogi projektnega partnerja. Cilj projekta je povečati trajnostno finančno pismenost žensk.

Na sestanku so partnerji projekta predstavili glavne rezultate analize stanja in potreb na področju finančne pismenosti žensk v državah, ki so vključene v projekt (ob Sloveniji, še Avstrija, Italija, Litva, Portugalska in Romunija). Analiza stanja je pokazala, da obstaja velika potreba po tovrstnem projektu.

Analiza potreb žensk pa kaže, da želijo pridobiti različna znanja, kako reševati konkretna finančna vprašanja, s katerimi se srečujejo v vsakdanjem življenju. V nadaljevanju projekta bomo razvijali mikro učne enote, ki se bodo navezovale na ključna področja finančne pismenosti.