24. januar 2020

Gostili smo dr. Ano Krajnc, ambasadorko vseživljenjskega izobraževanja

V leto 2020 nas je na tradicionalnem Dobinem ponovoletnem sprejemu popeljala prof. dr. Ana Krajnc, optimistična kot zmeraj, z izžarevanjem navduševanja za učenje, prepričana v zmožnost vsakega človeka, da se z učenjem transformira in si izboljšuje kakovost življenja ter s tem tudi družbo.

Prof. dr. Ana Krajnc je pionirka slovenske andragogike, zaslužna profesorica Univerze v Ljubljani, soustanoviteljica Univerze za tretje življenjsko obdobje, ambasadorka vseživljenjskega učenja. Je dobitnica številnih nagrad in priznanj, lani junija ji je predsednik države podelil red za zasluge, z visokim priznanjem pa jo je počastila tudi mednarodna strokovna skupnost, ki jo je sprejela v Mednarodno dvorano slavnih s področja izobraževanja odraslih in nadaljnjega izobraževanja, katere sedež je na Univerzi v Oklahomi.

Udeleženci ponovoletnega sprejema so bili nad predavanjem navdušeni. Fotogalerijo dogodka si lahko ogledate tukaj, kmalu sledi tudi posnetek predavanja.

'Verjamem v zmožnost vsakega človeka, da se z učenjem transformira in si izboljšuje življenje.' Prof. dr. Ana Krajnc