14. oktober 2020

Internet kot komunikacijsko sredstvo in kot vir informacij postaja čedalje pomembnejši

Po podatkih raziskave Uporaba interneta v gospodinjstvih in pri posameznikih v Sloveniji 2020 se je povečala razvitost digitalne družbe v Sloveniji v času pandemije.

Letos je 30 % Slovencev, starih od 16 do 74 let, internet uporabljalo za izobraževanje (v letu 2019: 23 %). 9 % se jih je udeležilo spletnega tečaja (v 2019: 5 %). 26 % jih je uporabljalo spletna gradiva za izobraževanje (npr. avdiovizualno gradivo, elektronske učbenike, programe za izobraževanje), (v letu 2019: 20 %).

Vir: Statistični urad Republike Slovenije: https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/9136 (14. 10. 2020)

Tudi na DOBI, kjer že 21 let ponujamo kakovosten in edini mednarodno akreditiran online študij v JV Evropi, letos beležimo porast povpraševanja in vpisa v vseh 9 dodiplomskih online programih na vseh trgih. Vpis v štiri online magistrske programe ostaja enak lanskoletnemu, porast pa beležimo tudi pri vpisu v online doktorski program.

Vpis v online programe Višje strokovne šole poteka še do 30. oktobra.