24. december 2019

Izšla je posebna tematska številka revije MIP=JIBM, ki predstavi 20 let online študija na Dobi in v Sloveniji

Obveščamo vas, da je ob koncu obeleževanja dvajset let online študija na Dobi in v Sloveniji pravkar izšla letošnja tretja, obenem pa prva posebna tematska številka revije Mednarodno inovativno poslovanje = Journal of Business and Management.

Tokratna številka prinaša pet sestavkov

Ti na 50 straneh predstavijo dvajset let online študija oziroma e-izobraževanja na Dobi (uvodnik Jasne Dominke Baloh, direktorice DOBA Fakultete), analitičen pregled literature o igrifikaciji, ki se je izkazala kot učinkovit mehanizem v e-učenju (prispevek doc. dr. Tomislava Rozmana in prof. dr. Liliane Donath), pregled udeležbe odraslih v izobraževanju v digitalni dobi, ki dokazuje pozitivne povezave med vključenostjo odraslih v izobraževanje z izbranimi spremenljivkami (prispevek prof. dr. Ksenije Dumičić, izr. prof. dr. Lee Bregar in doc. dr. Blagice Novkovske), testiranje ustreznosti spletne učne platforme z metodo uporabljivosti (prispevek doc. dr. Darka Števančeca in mag. Iris Fink Grubačević) ter analizo vpliva dimenzij osebnosti na učno vedenje in učna stališča online študentov (prispevek doc. dr. Marka Divjaka, izr. prof. dr. Valentine Prevolnik Rupel in dr. Tjaše Bartolj).

Avtorji prispevkov v posebni tematski številki revije DOBA Fakultete tudi tokrat prihajajo iz različnih visokošolskih ustanov, s katerimi DOBA Fakulteta sodeluje, in sicer iz Ekonomske fakultete Univerze v Ljubljani, Inštituta za ekonomsko raziskovanje, novomeške Fakultete za industrijski inženiring, Ekonomske fakultete Univerze v Zagrebu, Ekonomske fakultete Univerze za turizem in menedžment v Skopju in Fakultete za ekonomijo in poslovno administracijo West Univerze v Temišvaru.

Kazalo posebne tematske številke, ki bo nedvomno pritegnilo branje:

• Jasna Dominko Baloh: Uvodnik: 20 let online izobraževanja na Dobi
  • Doc. dr. Tomislav Rozman in prof. dr. Liliana Donath: The Current State of the Gemification in E-Learning: A Literature Review of Literature Reviews
  • Prof. Dr. Ksenija Dumičić, izr. prof. dr. Lea Bregar, doc. dr. Blagica Novkovska: Adult Participation in Learning in Digital Age: Profiles  of Clustered European Union Countries
  • Doc. dr. Darko Števančec, mag. Iris Fink Grubačević: Assessment of a Method for Usability Testing by Determining Usability of the Online Learning Platform
  • Doc. dr. Marko Divjak, izr. prof. dr. Valentina Prevolnik Rupel, dr. Tjaša Bartolj: The Impact of Personality Dimensions on Study Behaviour and Study Attitudes of Online Students.

Revija Mednarodno inovativno poslovanje = Journal of Innovative Business and Management izhaja že 11 let in je uvrščena v nekaj pomembnih bibliografskih baz, vsi članki pa so prosto dostopni prek spletne strani: journal.doba.si.