11. oktober 2021

Izvedba webinarja v okviru projekta Inovativna šola

Dr. Marko Divjak, visokošolski učitelj DOBA Fakultete je na povabilo ekipe Inovativna šola izvedel webinar na temo Značilnosti kakovostnega e-izobraževanja: Domišljeni pedagoški pristopi in celostna pedagoška podpora - izkušnje DOBA Fakultete za učitelje slovenskih osnovnih in srednjih šol.

Vsebina webinarja: Kakovostno e-izobraževanje v pomembni meri transformira tradicionalni učni (pedagoški) proces, pri katerem tehnologija smiselno podpira doseganje zastavljenih učnih ciljev. Ključni konceptualni elementi izvedbenega modela e-izobraževanja so naslednji: struktura vsebine, učni viri in gradiva, učne aktivnosti, preverjanje znanja in podpora. Izvajalec webinarja doc. dr. Marko Divjak se je osredotočil predvsem na vidika učnih aktivnosti in pedagoške podpore. Na webinarju so udeleženci skozi praktične primere DOBA Fakultete spoznali:

• sodobne pedagoške pristope v e-izobraževanju in njihovo ustreznost za doseganje učnih ciljev različnih taksonomskih ravni,
  • spremenjeno vlogo učitelja v e-izobraževanju, v relaciji z vlogo online mentorja.