27. maj 2019

Pilotni projekt z naslovom »Knjižnica odprtega izobraževanja Slovenije«

V sklopu dejavnosti UNESCO katedre o odprtih tehnologijah za prosto dostopne izobraževalne vire in odprto učenje, ki deluje v okviru instituta »Jožef Štefan«, poteka pilotni projekt z naslovom »Knjižnica odprtega izobraževanja Slovenije«/OIS/.

V projektu, ki poteka na nacionalni ravni, sodeluje 10 slovenskih osnovnih in srednjih šol. Njegov cilj je širiti znanje o konceptih odprtega izobraževanja, razvijati različne pedagoške procese in vpeljati nove didaktične pristope.

Jasna Dominko Baloh, direktorica DOBA Fakultete, fakultete s kar dvema mednarodnima akreditacijama online študija, je bila povabljena k sodelovanju kot mentorica v projektu. Mentorji v projektu so ugledni strokovnjaki, ki lahko s svojimi kompetencami pomagajo pri izvedbi projekta in pomagajo mentorirancu pri iskanju rešitev. Komunikacija med njima poteka individualno in se odvija po dogovoru glede na individualne potrebe mentoriranca.

Jasna Dominko Baloh sodeluje z razvijalcem g. Anžetom Kršinarjem z Gimnazije Franceta Prešerna Kranj.

Projekti bodo predstavljeni v začetku julija.