01. junij 2020

Pomladno srečanje združenja Businet

DOBA Fakulteta je članica združenja Buisnet in tokratno srečanje je potekalo virtualno.

Združenje Businet vsako leto organizira Spring Workshop. Tokratno srečanje, ki je bilo sprva planirano v Lahtiju na Finskem, se je zaradi pandemije odvilo v online obliki.

Glavna govorka srečanja je bila Nadine Burquel, mednarodna poznavalka visokega šolstva, ki je 11. maja 2020 otvorila dogodek s predavanjem »The Covid-19 crisis: Lessons learnt for higher education«. Tekom tedna so se nato vrstila srečanja delovnih skupin, ki sta se jih udeležili tudi predstavnici DOBA Fakultete doc. dr. Marina Letonja in Nina Turčin. Slednja je tudi skupaj s Svenom Cerulusom (UCLL; Belgija) vodja delovne skupine Internacionalizacija doma. Delovna skupina se je tokrat osredotočala na internacionalizacijo kurikuluma, vključevanje lokalnih študentov v mednarodne dejavnosti in prenos dobrih praks.