15. februar 2018

Prof. dr. Rasto Ovin in Nataša Ritonija, mag. s prispevkom na mednarodni znanstveni konferenci CMEPIUS

Dekan fakultete dr. Rasto Ovin in visokošolska učiteljica Nataša Ritonija, mag. se bosta udeležila mednarodne znanstvene konference CMEPIUS »Internationalisation Enhancing Quality of Learning and Teaching«, ki bo 2. marca na Brdu pri Kranju.

Njun prispevek obravnava priložnosti za slovensko visoko šolstvo, kjer bi z internacionalizacijo lahko izboljšali učenje in online študij. Osredotočata se na razlike, ki obstajajo med tradicionalnim sistemom študija v Sloveniji na eni strani in na drugi strani prakso, ki jo poznajo t. i. »koristne univerze« v svetu in ki je v dobri meri razvita tudi na DOBA Fakulteti.