24. oktober 2019

DOBA Fakulteta uspešno izvaja mednarodni projekt Erasmus+ Master@home

Prvo leto trajanja projekta je bilo zelo intenzivno, a hkrati uspešno.

DOBA Fakulteta, ki se ponaša z dvema mednarodnima akreditacijama online študija, izvaja skupaj z Univerzo v Istanbulu, Inštitutom za komunikacijske študije iz Makedonije in Vytautas Magnus University iz Litvanije Erasmus+ mednarodni projekt Master@home (Internationalisation at Home through Online Micro Masters and Virtual Mobility). Prvo leto trajanja projekta je bilo intenzivno in skupaj s partnerji smo izvedli več partnerskih sestankov, izvedli smo online raziskavo, rezultati katere so nam pomagali razviti in oblikovati učne načrte za dva online micro master programa, izvedli smo mednarodno srečanje učiteljev, ki sodelujejo pri pripravi online programov in vseh potrebnih gradiv ter začeli pripravo le-teh v mednarodnih učiteljskih timih.

V okviru projekta namreč razvijamo dva micro master programa - enega s področja inovativnega podjetniškega ekosistema (Entrepreneurship ecosystem and innovation strategy) in drugega s področja digitalnega komuniciranja in marketinga (Digital communications and marketing). Programa bosta izvedena online (v angleškem jeziku) in bosta namenjena diplomantom, podjetnikom, podjetnikom začetnikom (start-up-ovcem), kot tudi študentom. Novembra bomo povabili kandidate k prijavi za udeležbo v prvem micro master programu.