20. marec 2024

Štipendija za prakso v Nemčiji

Na voljo so tri mesta za opravljanje prakse v Nemčiji, kjer boste lahko pridobili neprecenljive izkušnje in obenem prejeli Erasmus štipendijo.

Vabimo vse študente s področij managementa in marketinga, ki bi želeli izkusiti dvo- mesečno ali tro- mesečno prakso v Nemčiji, da se prijavijo.

Razpolagamo z naborom mladih nemških podjetji v Porurju, ki ponujajo prakso iz področij projektnega managementa, odnosov z javnostjo, marketinga ...

Prednosti, ki vam jih nudimo:

• Erasmus štipendija
  • Urejeno in brezplačno bivanje
  • Dragocena mednarodna delovna izkušnja
  • Mentorstvo izkušenih strokovnjakov v podjetjih, ki vam bodo pomagali pri razvoju vaših spretnosti in znanj.
  • Možnost mreženja s kolegi iz različnih držav, kar vam omogoča izmenjavo idej in izkušenj ter širjenje vaše mednarodne mreže stikov.
  • Priložnost za pridobitev referenc in priporočil s strani delodajalcev, ki vam bodo koristila pri vaši prihodnji karieri.
  • Dostop do novih tehnologij, pristopov in strategij v poslovnem svetu, ki jih lahko uporabite v svojih prihodnjih projektnih in študijskih izzivih.
  • Možnost spoznavanja in raziskovanja nove kulture ter jezika, kar vam bo omogočilo osebno rast in širitev vašega obzorja.

Pričetek prakse je predviden za september 2024. Trajanje prakse je najmanj 60 dni ali največ 90 dni. Prakso lahko opravljate dodiplomski in magistrski študenti.

Vsi zainteresirani študenti se lahko prijavite na Erasmus razpis s priloženimi dokumenti:

• Prijavnica
  • Življenjepis v slovenskem jeziku
  • Življenjepis v angleškem jeziku
  • Motivacijsko pismo, v katerem utemeljite, zakaj ste pravi kandidat/ka za prejemanje štipendije in mesto za prakso v enem izmed naštetih podjetij v Nemčiji.

Prijavite se tako, da vse zgoraj navedene dokumente naenkrat pošljete na nina.turcin@doba.si

1. Rok za prijavo: 10. 4. 2024
  2. Rok za prijavo: 30. 4. 2024 (drugi prijavni rok bo mogoč samo v primeru, da v prvem roku ne zapolnimo vseh mest).

Pomembno opozorilo: Na razpis se lahko prijavite študenti, ki niste rezidenti Nemčije.

Ne zamudite te izjemne priložnosti za osebni in karierni razvoj! Prijavite se zdaj in izkusite delo v mednarodnem okolju, ki vam bo prineslo neprecenljive izkušnje in nove perspektive.

Več o Erasmus programu: https://www.fakulteta.doba.si/o-fakulteti/mednarodno-sodelovanje/mobilnost-studentov-in-uciteljev

Kontakt: Nina Turčin, nina.turcin@doba.si