17. marec 2023

Udeležba na Executive International Days na Rome Business School

Sodelavki DOBA Fakultete sta se odzvali povabilu našega partnerja iz Rima in se udeležili njihovega mednarodnega tedna, kjer sta delili in pridobivali znanje in izkušnje.

Dr. Marina Letonja, visokošolska učiteljica in vodja mednarodnega sodelovanja, in Mateja Geder, vodja projektne pisarne, sta se med 1. in 3. marcem 2023 udeležili dogodka Executive International Days v organizaciji Rome Business School. Dr. Letonja je predavala o podjetništvu, obe udeleženki pa sta se udeležili vrste predstavitev in sestankov, kjer sta spoznavali delovanje gostujoče institucije, si s predstavniki različnih področji izmenjevali izkušnje ter kovali načrte za prihodnje skupno sodelovanje z italijansko institucijo.

'Bila sem ena od 22 učiteljev, vodij internacionalizacije, rektorjev/ dekanov iz 14 partnerskih institucij iz ZDA, Peruja, Portugalske, Švice, Srbije, RS Makedonije, Cipra, Velike Britanije, Madžarske, Švedske, ki so v tem tednu prenašali odlične prakse poučevanja v medkulturnih okoljih, spoznali najboljše prakse poučevanja in mobilnosti na RBS, se družili, primerjali in delili svoje izkušnje, tkali nove vezi in načrte o bodočem sodelovanju na področju skupnih raziskav in projektnih prijav, mobilnosti, dvojnih diplom.' dr. Marina Letonja

'Gostitelji so svojo vlogo opravili več kot odlično in izvedli tudi odličen družabni program – od vodenega ogleda Vatikanskih muzejev in Sikstinske kapele, do večerij na zgodovinskih lokacijah atraktivnega velemesta, Rima.' Mateja Geder

Preberite več o Erasmus mobilnostih in vtisih študentov in zaposlenih na DOBA Fakulteti.