23. julij 2018

Udeležba na konferenci EDULEARN18 na Majorki

Visokošolski učitelj online študija DOBA Fakultete, doc. dr. Marko Divjak, se je udeležil 10. mednarodne konference o izobraževanju in novih tehnologijah EDULEARN18, ki je potekala med 2. in 4. julijem na Majorki.

Dr. Divjak je na konferenci predstavil prispevek na temo osebnostnih lastnosti online študentov DOBA Fakultete v kontekstu prilagajanja pedagoških pristopov in poučevanja. Študija je pokazala dvoje: (1) da osebnost online študentov ni bistveno drugačna od osebnosti slovenske odrasle populacije in (2) da ni potrebe po prilagajanju pedagoških pristopov različnim osebnostnim tipom online študentov na sistemski ravni. Namesto tega so bili v študiji identificirani nekateri konkretni ukrepi za pomoč in podporo »slabše prilagojenih« študentov, ki jih v smislu večje individualizacije poučevanja lahko uporabljajo tako profesorji kot online mentorji. Individualizacija poučevanja namreč dokazano prispeva k lažjemu doseganju učnih ciljev in k številnim drugim pozitivnim izidom učnega procesa.