19. december 2019

Zaključek tradicionalne DOBINE dobrodelne akcije

Na DOBI celo leto poteka projekt »Štirje letni časi solidarnosti«. Čez leto smo pomagali že Zvezi prijateljev mladine Maribor, Društvu Center za pomoč mladim, Zavetišču za živali Maribor, Prispevali smo v projektu Botrstvo … Ta december pa smo ponovno izvedli tradicionalno dobrodelno akcijo in poskušali pomagati otrokom.

Tokrat smo si zadali cilj prispevati h drobcu veselja otrokom iz Materinskega doma in otrokom iz programa Svetovalnice za žrtve nasilja in zlorab Maribor. Veliko skrinjo v avli šole smo ves december polnili z novimi igračami in šolskimi potrebščinami, ki smo jih še pred prazniki predali otrokom. Prav tako je DOBA pripravila presenečenje za mamice teh otrok.

Iskrena hvala vsem študentom, diplomantom, online mentorjem, učiteljem, zaposlenim in prijateljem DOBE, ki ste poslali ali prinesli pakete!

Pred božičnimi prazniki smo darila predali Mirjani Drofenik, vodji Materinskega doma Maribor, ter Radojki Hižman, vodji Svetovalnice za žrtve nasilja in zlorab Maribor.

Verjamemo, da smo tudi letos vsaj malenkost pripomogli k ohranjanju radosti in optimizma v otroških srcih.

Družbena odgovornost in humanitarnost na DOBI