06. februar 2020

Kar enajst inovativnih poslovnih idej med online študijem v mesecu februarju

Na DOBA Fakulteti študenti že med študijem pridobivajo uporabno znanje, takšno, ki izhaja iz vsakodnevnih primerov dobre prakse neposredno s trga dela in ne nazadnje takšno, ki ga lahko uporabijo takoj pri svojem delu.

Pri predmetu Podjetništvo in kultura podjetja je tako pod mentorstvom izkušene profesorice s področja podjetništva dr. Marine Letonja nastalo enajst inovativnih poslovnih idej, ki so jih razvili študentje v timih in jih javno (online) predstavili:

• Eco toys - ekološke igračke iz hipoalergenih ter biorazgradljivih materialov
  • Road Clean – rešitev za čisto prihodnost
  • Aviator academy – izobraževanje kabinskega osebja
  • Bag end – ekološka vas
  • Tabletmenu (aplikacija)
  • Clean-up time, Zovi majstora (mobilna aplikacija)
  • Magic Forrest (online shop)
  • GEA – turistična agencija za ekološki turizem
  • Re/Think – trgovina ekoloških proizvodov
  • ...

Sodelovanje in povezovanje s podjetji in organizacijami je na DOBA Fakulteti stalna praksa. Študenti online študija tako ves čas pripravljajo številne projektne naloge, poslovne načrte, razvijajo projektne ideje in na ta način pridobivajo zelo pomembna praktična znanja. V zadnjem času so sodelovali z naslednjimi podjetji: