29. maj 2020

Pri predmetu Podjetništvo in kultura podjetja študenti razvili poslovne ideje za nova podjetja

Pri predmetu Podjetništvo in kultura podjetja so tudi letos študenti v timih razvijali poslovne ideje za nova podjetja, pripravili poslovne modele in poslovne načrte na eni strani, ki so jih "pitchali" pred svojimi sošolci, nosilko predmeta in mentorji.

Posebnost je bila, da so ideje nastajale v času pandemije in kot običajno se v krizi pojavijo tudi nove priložnosti. Med 23 predstavitvami poslovnih načrtov so še posebej izstopale ideje:

• Dom upokojencev za ostarele pse
  • Izdeki ekolumid (iz gobjega usnja)
  • Bodi eko-varuj okolje (zbiranje in odvoz odpadnega olja)
  • E-učiteljica
  • Predelava odpadnih gum (ideja, ki je zaživela)
  • Platforma e-zakupi – zelena prihodnost

Veliko idej je bilo usmerjenih v kulinariko in zdrav način življenja (e-hrana, Zeliščni zaklad, Aktivna kmetija, Ekola zero waste, Pekarna veganskih slaščic, Domači Chef in še druge), kar je odraz sodobne, nove realnosti.

Sodelovanje in povezovanje s podjetji in organizacijami je na DOBA Fakulteti stalna praksa. Študenti online študija tako ves čas pripravljajo številne projektne naloge, poslovne načrte, razvijajo projektne ideje in na ta način pridobivajo zelo pomembna praktična znanja. V zadnjem času so sodelovali z naslednjimi podjetji: